Terminal mobilny

Oznaczenia na metkach
Oznaczenia na metkach
2 grudnia 2017
Drukarka etykiet
Drukarka etykiet
20 grudnia 2017
Terminal mobilny

Terminal mobilny – akcesoria usprawniające pracę urządzenia

Terminale do zarządzania asortymentem sklepu, magazynu czy hurtowni nie są tym samym co terminale płatnicze, choć mają podobną budowę. Terminal mobilny wykorzystywany podczas prac magazynowych i inwentaryzacji towarów to bardzo funkcjonalne urządzenie, bez którego sprawne zarządzanie asortymentem byłoby wręcz niemożliwe. Szczególnie, jeśli ten asortyment jest bogaty.

Terminal mobilny – wydajność i wygoda użytkowania

Terminale mobilne to urządzenia przenośne, dlatego są bardzo wygodne w użyciu. Wgrane oprogramowanie magazynowe powinno być kompatybilne z tym, używanym w całym centrum logistycznym. Oczywiście najważniejszą kwestią jest wbudowany czytnik kodów kreskowych, który pozwala na sprawne odczytywanie znaków graficznych i identyfikację towarów.

Terminale mobilne od sprawdzonych producentów nadają się do pracy w magazynach, w których solidność, wydajność i odporność na działanie warunków zewnętrznych liczą się najbardziej. Praca w trybie ciągłym, nieraz przy znacznym zapyleniu czy wilgotności powietrza, to spore wyzwanie dla każdego sprzętu. Dlatego terminal mobilny musi posiadać trwałą obudowę i warunki techniczne, które pozwolą na jego wykorzystanie w czasie wzmożonego ruchu magazynowego.

Terminal mobilny – przydatne akcesoria

Szeroki wybór akcesoriów do terminali pozwala na ciągłą, a przy tym wygodną dla użytkownika pracę tych urządzeń. Producenci terminali oferują baterie i ładowarki baterii, różnego rodzaju kable i zasilacze oraz stacje dokujące (pojedyncze i szeregowe). Akcesoria te umożliwiają bezpieczne ładowanie urządzenia. Oprócz tego magazyn może zdecydować się na zakup rysików do obsługi, futerałów, folii ochronnych czy wygodnych uchwytów. Wszystko po to, by wydłużyć czas pracy i tak wyjątkowo wydajnych urządzeń.

W tym miejscu warto również wspomnieć o szeregu aplikacji dedykowanych na terminale mobilne, których instalacja sprawi, że staną się urządzeniami mającymi niemal nieograniczoną funkcjonalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *