Geomagic DESIGN X – skanowanie 3D

Produkcja obwodów drukowanych
Jak przebiega produkcja obwodów drukowanych?
19 kwietnia 2021
W jaki sposób wybrać oprogramowanie CAD
W jaki sposób wybrać oprogramowanie CAD?
20 maja 2021
Geomagic DESIGN X – skanowanie 3D

Geomagic Design X jest najbardziej nowoczesnym programem przeznaczonym do skanerów 3D. Został stworzony przede wszystkim z myślą o jak najefektywniejszym przetwarzaniu danych uzyskanych podczas skanowania 3D do postaci funkcjonalnych modeli CAD. Umożliwia on parametryczne modelowanie bryłowe, a także pozwala na modelowanie części, blach i złożeń, jednocześnie dając możliwość utworzenia dokumentacji montażowej, wykonawczej w formacie 2D. Można dzięki niemu tworzyć edytowalne modele bryłowe zgodne z programami CAD. Geomagic Design X umożliwia projektowanie w wielu różnych dziedzinach, na przykład w mechanice. Umożliwia także projektowanie mebli lub projektowanie elementów drewnianych. Możliwości tego programu docenią między innymi projektanci form wtryskowych czy specjaliści związani z wzornictwem przemysłowym.

Geomagic Design X – Uniwersalny i funkcjonalny

Program Geomagic Design został specjalnie zaprojektowany w celu przetwarzania danych uzyskanych w procesie wysokiej jakości skanowania trójwymiarowego. W oparciu o otrzymane a następnie przetworzone dane powstają zoptymalizowane pod każdym kątem modele CAD.

Główne cechy programu Geomagic Design X

Jego dużą zaletą jest to, że jest on kompatybilny z takimi programami jak: Solid Edge CATIA, Creo®, SolidWorks,Siemens NX®, AutoCAD, InventorAutodesk Inventor i PTC a także innych, umożliwiających tworzenie modeli CAD z drzewem operacji wczytywanym przez programy CAD. W jednej aplikacji dostępne są siatki trójkątów, chmury punktów, modele, a także powierzchnie bryłowe. Geomagic Design X to prosty sposób na tworzenie edytowalnych modeli w oparciu o uzyskane ze skanera 3D dane, dzięki programowi CAD.

Możliwość publikowania modeli 3D do pliku PDF 3D

Geomagic Design X umożliwia publikowanie modeli 3D części i złożeń do pliku PDF 3D. Dzięki temu można zaprezentować kontrahentowi lub klientowi trójwymiarowy model projektu bez konieczności posiadania systemu CAD.

Poza tym, że Geomagic Design X współpracuje z najpopularniejszymi systemami CAD, umożliwia eksport kompletnych modeli wraz z drzewkiem historii, dzięki zastosowaniu unikatowej technologii LiveTransfer, co w istotny sposób przyspiesza proces projektowania i skraca czas konieczny do uruchomienia produkcji. Oprogramowanie Geomagic Design X obsługuje miliardy punktów skanowania. Pozwala to na pominięcie oczyszczania skanów i natychmiastowe rozpoczęcie tworzenia modeli CAD.

 

Funkcje Geomagic Design X:

 

  • precyzyjne odwzorowanie powierzchni,
  • automatyczne scalanie do modelu CAD,
  • przetwarzanie chmury punktów i edycja siatki trójkątów.

 

Dzięki tym funkcjom, na podstawie dowolnych skanów projektant może wykonać finalny model produkcyjny. Dla osób projektujących w programie CAD obsługa Geomagic Design X będzie wręcz banalnie prosta. Wyjątkowo intuicyjny interfejs użytkownika, jak również szeroki pakiet narzędzi sprawiają, że tworzenie modeli CAD z wykorzystaniem danych pochodzących ze skanera 3D lub zupełnie od podstaw będzie przebiegać sprawnie i szybko.