Tablety przemysłowe

Konserwacja sprzętu
Konserwacja sprzętu – dlaczego jest ważna
9 kwietnia 2018
Wyposażenie biura
Wyposażenie biura – podstawowe sprzęty
3 maja 2018
Tablety przemysłowe

Tablety przemysłowe – przenośne urządzenia do wielu zastosowań

Tablety i smartfony, które umożliwiają nieprzerwane bycie online, są dziś zdecydowanie na topie. Są to urządzenia do użytku prywatnego, ale czy tylko? Okazuje się, że nie. Niektóre smartfony z powodzeniem mogą zastąpić czytniki kodów kreskowych w magazynach, zaś tablety przemysłowe sprawdzają się na halach produkcyjnych, w marketach czy gabinetach medycznych.

Niewielkie urządzenia do zadań specjalnych

przemysłNa pierwszy rzut oka tablety przemysłowe nie muszą różnic się niczym od zwykłych tabletów, jakich używamy w domowym zaciszu. Mają podobne rozmiary i podobną budowę, ale nie zawsze. Część z nich jest zdecydowanie grubsza od klasycznych tabletów – ma solidną, bardzo wytrzymałą obudowę. Niekiedy mówi się wręcz, że jest to obudowa pancerna. Poza tym niektóre urządzenia specjalistyczne wyposażone są w rączkę, która umożliwia wygodne i bezpieczne przenoszenie tabletu. Rączka ta może być składana bądź przytwierdzona na stałe. Tablet przemysłowy musi być odporny na działanie czynników zewnętrznych, takich jak nadmierny hałas (drgania), wysoka temperatura czy zapylenie i zanieczyszczenia. Odporna ma być nie tylko obudowa, ale też wnętrze, wszelakie podzespoły. Tablet taki musi być też wydajny, przystosowany do ciągłej, intensywnej pracy.

Oczywiście tym, co różni tablety przemysłowe od klasycznych jest oprogramowanie. Tablety te mają służyć określonym zadaniom, spełniać konkretne funkcje. Umożliwia to profesjonalne oprogramowanie, które będzie różne w zależności od tego, czy tablet ma się sprawdzić w logistyce, produkcji, służbie zdrowia, sprzedaży detalicznej czy jeszcze innej branży.

Tablety przemysłowe – przykładowe zastosowania

Wśród tabletów przemysłowych bardzo ważne miejsce zajmują tablety medyczne, dedykowane do pracy w placówkach służby zdrowia. Mają usprawniać pracę pracowników przychodni, a tym samym zwiększać komfort pacjentów, korzystających z usług konkretnej placówki. Tablety medyczne zwykle wyposażone są w skanery kodów kreskowych. Każdy pacjent ma własny kod, dzięki czemu dostęp do danych o nim, m.in. informacji o przepisanych lekach i ich dawkach, jest bardzo szybki.

Tablety przemysłowe znajdują zastosowania w małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstwach. Wszędzie tam, gdzie występuje duże natężenie skanowania. Przydają się w magazynach, firmach kurierskich, restauracjach.

Niektóre tablety przystosowane są do pracy w terenie, inne w miejscach, w których bezpieczeństwo jest priorytetem. Jeszcze inne umożliwiają prowadzenie wideokonferencji. Ceny urządzeń są bardzo zróżnicowane. Najprostszy tablet kupimy już na kilkaset złotych (bliżej tysiąca), ale na rynku dostępne są także urządzenia za kilkanaście tysięcy złotych.