Usługi CNC – precyzyjna obróbka materiałów

szkolenia cad/cam
Przebieg szkolenia CAD/CAM
10 listopada 2020
gadżety elektroniczne
Przydatne gadżety elektroniczne
23 grudnia 2020
CNC

Materiały przeznaczone do obróbki ręcznej zazwyczaj są dość miękkie i plastyczne, natomiast duże i masywne maszyny zwykle służą do obróbki materiałów wymagających użycia znacznej siły. Takimi materiałami są m.in. metale. Firmy, które zajmują się wytwarzaniem metalowych elementów, inwestują w maszyny CNC, które pozwalają na szybką i ekonomiczną obróbkę, a przy tym osiąganie najwyższej jakości wyrobu końcowego. Niestety jeszcze nie wszystkie firmy stać na zakup nowoczesnych maszyn CNC, dlatego niektóre zlecenia, szczególnie te wymagające wysokiej precyzji, przekazywane są podmiotom zewnętrznym, świadczącym usługi CNC z wykorzystaniem profesjonalnych maszyn i zaawansowanych systemów CAM.

Profesjonalna obróbka CNC

Obróbka CNC może być wykonywana na rozmaitych maszynach, począwszy od wiertarek, poprzez frezarki, skończywszy na tokarkach. Firma, która inwestuje w elastyczny program CAM, może go wykorzystywać na każdej z tych maszyn i w każdym typie obróbki. Usługi CNC realizowane są przy tym sprawie i stosunkowo niskim kosztem. Dotyczy to nie tylko procesu obróbki prostych elementów, ale i wyrobów o skomplikowanym kształcie, bardzo dużych lub wyjątkowo małych. Nowoczesna maszyna CNC i zaawansowany system CAM sprostają nawet najtrudniejszym zadaniom.

Nowe potrzeby konsumentów

Producenci wyrobów z metali i tworzyw sztucznych, ale również wszelkich innych materiałów, zmuszeni są do nieustannego podążania za pojawiającymi się nowymi potrzebami konsumentów. Nie wszystkim oczekiwaniom są w stanie sprostać przy wykorzystaniu dotychczas stosowanych rozwiązań. Jeśli potrzeba wprowadzenia zmian jest natychmiastowa, ale z różnych względów zakup nowych maszyn i systemów komputerowych nie jest w danej chwili możliwy, warto rozważyć skorzystanie z oferty firm świadczących usługi CNC. Tego typu firmy otwarte są na współpracę z przedsiębiorcami działającymi w rozmaitych branżach i realizację projektów niestandardowych. Oferują indywidualne rozwiązania, stanowiące istotne wsparcie w procesach inwestycyjnych rozmaitych fabryk.

Usługi CNC – projektowanie i obróbka

Realizacja usług CNC zwykle sprowadza się do wykonania obróbki, a więc wyprodukowania zaprojektowanej wcześniej części, grupy komponentów, a nawet całego urządzenia. Niektóre firmy świadczą obok tego usługi projektowania. Projekt wykonywany jest zgodnie z przedstawionym wzorcem lub rysunkiem technicznym, a potem dokładnie omawiany z zamawiającym usługę. Następne ustala się koszt i czas realizacji projektu, a więc wykonania obróbki i przekazania produktu końcowego.

Produkcja zawsze odbywa się zgodnie z potrzebami firmy zamawiającej. Im lepiej wyposażony park maszynowy, im lepszej jakości obrabiarki CNC i urządzenia pomiarowe znajdują się u podwykonawcy, tym wykonanie zlecenia przebiega sprawniej. Tym samym możliwa jest realizacja nawet najbardziej złożonych projektów z zakresu frezowania, toczenia i gwintowania.