Usługi CNC – toczenie i frezowanie w dowolnym materiale

płytki PCB
Jak powstają płytki PCB?
11 sierpnia 2020
Modelowanie 3D
Modelowanie 3D – wewnętrzne rekonstrukcje 3D
23 września 2020
Usługi CNC

Nowoczesne przedsiębiorstwa przemysłowe zdają sobie sprawę z konieczności ciągłego modernizowania hali produkcyjnej i wyposażania jej w nowe maszyny sterowane numerycznie. Nie zawsze jednak udaje się wyposażyć firmę w dostateczną ilość maszyn i narzędzi przemysłowych, co wymusza zainteresowanie usługami oferowanymi przez firmy zewnętrzne. Świadczone przez nie usługi CNC polegają przede wszystkim na toczeniu i frezowaniu we wskazanych przez klienta materiałach.

Tworzywa konstrukcyjne

Usługi CNC kojarzymy przede wszystkim z branżą motoryzacyjną, konstrukcjami stalowymi, metalurgią czy energetyką – dziedzinach, w których konieczna jest sprawna, bezpieczna i dokładna obróbka metali. Jednak specjalistyczne usługi CNC dotyczą również tworzyw sztucznych, z których powstają rozmaite formy i matryce. Do tworzyw konstrukcyjnych sztucznych należy zaliczyć m.in. teflon PTFE, ketron peek, poliacetal POM-C, poliamid PA 6, polietylen PE, ABS, poliwęglan PC, tworzywo PET, tworzywo PVC, polipropylen PP i wiele innych. Firmy oferujące usługi CNC zajmują się obróbką wymienionych tworzyw w oparciu o innowacyjną technologię CNC, co umożliwia im precyzyjną obróbkę i pozyskanie wyrobów wysokiej jakości.

Z tworzyw konstrukcyjnych powstają nie tylko formy i matryce, ale też wszelkiego rodzaju materiały uszczelniające i termoizolacyjne. Produkty te znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym, petrochemicznym, energetycznym, stoczniowym i wydobywczym. Wykorzystywane są podczas prac montażowych jako uszczelniacze pomp, zaworów i wymienników ciepła.

Profesjonalne usługi CNC – obróbka metali

Firmy, które świadczą wysokiej jakości usługi CNC, mogą liczyć na współpracę z producentami najrozmaitszych metalowych przedmiotów, począwszy od części maszyn i urządzeń, poprzez narzędzia wykorzystywane w medycynie, skończywszy na elementach dekoracyjnych. Obróbka skrawaniem musi odbywać się zgodnie z wymaganiami klienta i w możliwie najkrótszym czasie, przy czym szybkie tempo opracowywania metalowych elementów nie może negatywnie wpływać na ich jakość.

Obróbkę skrawaniem warto powierzyć firmie, która dysponuje znacznymi powierzchniami roboczymi i nowoczesnym sprzętem, dzięki czemu może zająć się opracowywaniem nawet bardzo dużych elementów. Długie profile i pokaźne arkusze blachy nie stanowią dla niej wyzwania, podobnie jak konieczność pozyskania przedmiotów o skomplikowanych kształtach.

Inne usługi CNC

Obróbka skrawaniem to jedna z najczęściej świadczonych usług z dziedziny CNC, niemniej firmy posiadające zaawansowane maszyny sterowane numerycznie, oferują również wycinanie laserowe, frezowanie CNC i toczenie CNC. Jeśli chodzi o wycinanie laserowe, najczęściej zamówienia obejmują cięcie blachy aluminiowej i nierdzewnej, a także palenie laserem (np. w celu oznakowania powierzchni). Wszelkie prace odbywają się zgodnie z dostarczoną dokumentacją techniczną. Spełnienie wymagań klientów możliwe jest dzięki użyciu najlepszych obrabiarek CNC i wielu innych urządzeń usprawniających codzienną pracę przedsiębiorstwa.