Drukarka etykiet

Terminal mobilny
Terminal mobilny
8 grudnia 2017
Druk wklęsły
Druk wklęsły – podstawowe informacje
4 stycznia 2018
Drukarka etykiet

Drukarka etykiet – niezbędne akcesoria do drukarek

Drukarka etykiet jest urządzeniem wykorzystywanym przede wszystkim do znakowania produktów, ale nie tylko. Drukarki znajdują zastosowania na halach produkcyjnych, ale także w magazynach czy firmach wysyłkowych/kurierskich. Ci, których nie stać na zakup własnej drukarki, mogą zamówić gotowe etykiety, sporządzone według podesłanego wcześniej projektu. Jeśli jednak druk etykiet jest ważną częścią działalności firmy, inwestycja we własny sprzęt jest lepszym rozwiązaniem. Przy zakupie należy też pamiętać o akcesoriach do drukarek, które poprawiają jakość pracy.

Akcesoria i części zamienne do drukarek

Wśród akcesoriów zapewniających nieprzerwaną pracę drukarki należy wymienić zasilacze, które pozwalają na ładowanie drukarek przenośnych. Przenośna drukarka etykiet to wbrew pozorom bardzo częste rozwiązanie, bo zwyczajnie wygodne. Niekiedy lepiej od zasilaczy sprawdzą się wymienne baterie zasilające i wieloportowe ładowarki tych baterii, które pozwolą wyeliminować przestoje w pracy urządzenia.

Oprócz zasilaczy, warto zaopatrzyć się w kable (USB, RS232, LPT, PS/2) umożliwiające komunikację między różnymi urządzeniami. Jeśli chodzi o wnętrze drukarki, dobrze mieć w zapasie głowicę drukującą i pojemniki z tuszem – wszystko w zależności od typu urządzenia. Wartym zainteresowania produktem są również akcesoria do konserwacji drukarek, czyli zestawy czyszczące, folie do czyszczenia itd.

Drukarka etykiet w zestawie z nawijakami, odklejkami, obcinkami i stojakami etykiet

Wygoda użytkowania drukarki zależy również od tego, w jakie dodatkowe akcesoria wyposażymy swoją pracownię. Warto pomóc sobie kupując zewnętrzny nawijak, który służy do nawijania zadrukowanych etykiet z podkładem. Dzięki nawijakom praca drukarki staje się niemal bezobsługowa i pozwala utrzymać porządek. Ważną rolę odgrywają również stojaki etykiet, z których drukarka etykiet bezpośrednio zaciąga „gołe” etykiety, a następnie je zadrukowuje.

Obok wspomnianych akcesoriów należy wymienić odklejaki i obcinaki, których używa się bezpośrednio przed naklejeniem etykiety. Dzięki obcinakom uzyskamy idealny kształt etykiety i równe krawędzie, zaś dzięki odklejakom odłączenie etykiety od podkładu przebiega szybciej.