Terminal mobilny

Oznaczenia na metkach
Oznaczenia na metkach
2 grudnia 2017
Drukarka etykiet
Drukarka etykiet
20 grudnia 2017
Terminal mobilny

Terminal mobilny – akcesoria usprawniające pracę urządzenia

Terminale do zarządzania asortymentem sklepu, magazynu czy hurtowni nie są tym samym co terminale płatnicze, choć mają podobną budowę. Terminal mobilny wykorzystywany podczas prac magazynowych i inwentaryzacji towarów to bardzo funkcjonalne urządzenie, bez którego sprawne zarządzanie asortymentem byłoby wręcz niemożliwe. Szczególnie, jeśli ten asortyment jest bogaty.

Terminal mobilny – wydajność i wygoda użytkowania

Terminale mobilne to urządzenia przenośne, dlatego są bardzo wygodne w użyciu. Wgrane oprogramowanie magazynowe powinno być kompatybilne z tym, używanym w całym centrum logistycznym. Oczywiście najważniejszą kwestią jest wbudowany czytnik kodów kreskowych, który pozwala na sprawne odczytywanie znaków graficznych i identyfikację towarów.

Terminale mobilne od sprawdzonych producentów nadają się do pracy w magazynach, w których solidność, wydajność i odporność na działanie warunków zewnętrznych liczą się najbardziej. Praca w trybie ciągłym, nieraz przy znacznym zapyleniu czy wilgotności powietrza, to spore wyzwanie dla każdego sprzętu. Dlatego terminal mobilny musi posiadać trwałą obudowę i warunki techniczne, które pozwolą na jego wykorzystanie w czasie wzmożonego ruchu magazynowego.

Terminal mobilny – przydatne akcesoria

Szeroki wybór akcesoriów do terminali pozwala na ciągłą, a przy tym wygodną dla użytkownika pracę tych urządzeń. Producenci terminali oferują baterie i ładowarki baterii, różnego rodzaju kable i zasilacze oraz stacje dokujące (pojedyncze i szeregowe). Akcesoria te umożliwiają bezpieczne ładowanie urządzenia. Oprócz tego magazyn może zdecydować się na zakup rysików do obsługi, futerałów, folii ochronnych czy wygodnych uchwytów. Wszystko po to, by wydłużyć czas pracy i tak wyjątkowo wydajnych urządzeń.

W tym miejscu warto również wspomnieć o szeregu aplikacji dedykowanych na terminale mobilne, których instalacja sprawi, że staną się urządzeniami mającymi niemal nieograniczoną funkcjonalność.