Obsługa dotykowa – nowoczesne urządzenia magazynowe

Skanery kodów kreskowych
Skanery kodów kreskowych
28 lutego 2018
Wygodne użytkowanie
Wygodne użytkowanie – sprzęt do pracy w sklepie
14 marca 2018
Obsługa dotykowa

Obsługa dotykowa – urządzania

ekran dotykowyPraca w magazynie czy to takim, który działa jako punkt przeładunkowy czy też takim, który jest po prostu magazynem dużego sklepu lub supermarketu obowiązkowo wiąże się z użyciem odpowiedniego sprzętu. W dużej mierze chodzi tutaj o sprzęt taki jak czytniki kodów kreskowych czy terminale. Bez tego typu urządzeń nie byłoby w zasadzie możliwości wykorzystania potencjału magazynów, ale także po prostu codzienna praca w magazynie mogłaby zostać sparaliżowana. Magazyn to przecież w dużej mierze praca polegająca na inwentaryzacji towaru, na liczeniu, układaniu, przechowywaniu, odbieraniu i wysyłaniu produktów. Bez skanerów, terminali i czytników, które dodatkowo są połączone z właściwym oprogramowaniem magazynowym w zasadzie nie byłoby mowy o sprawnym zarządzaniu procesami magazynowymi.

Co ciekawe, wraz z rozwojem technologii rozwijają się także urządzenia i oprogramowania magazynowe. Mowa tutaj głównie o urządzaniach, które mają ekran bezdotykowy, a więc umożliwiają obsługę dotykową. Poza obsługą dotykową tego typu urządzeń mamy także możliwość skorzystania z urządzeń mobilnych, a także różnego rodzaju urządzeń magazynowych czy sklepowych, które łącza kilka funkcjonalności. Mowa tutaj przede wszystkich o obsługiwanych dotykowo mobilnych urządzeniach łączących funkcje skanera, terminala i czytnika kodów kreskowych. Obsługa dotykowa tego typu urządzenia to już wisienka na przysłowiowym trocie, gdzie dodatkowe funkcjonalności sprawiają, że tego typu urządzenie jest naprawdę wyjątkowo interesujące.

Obsługa dotykowa – plusy

Obsługa dotykowa to jednak nie wszystko. Coraz większe ekrany umożliwiają wprawdzie łatwą nawigację po dostępnych funkcjonalnościach, ale są także do pewnego stopnia ryzykowne. Jeśli skupiamy się na obsłudze dotykowej to możemy zapominać o tak ważnych kwestiach jak wygodne, a  także przede wszystkim bezpieczne posługiwanie się urządzeniem. Jest to szczególnie ważne w przypadku urządzeń mobilnych, w których jak wiadomo są szczególnie narażone na upadki. Tego typu urządzenia są niestety bardzo wrażliwe, także nawet upadek z małej wysokości może je uszkodzić. Jeśli wiemy, że obsługa dotykowa może nam sprawić problemy z utrzymaniem urządzenia warto być może zastanowić się nad zakupem mobilnego urządzenia na rękę. Z pewnością jest to niezwykle ciekawa alternatywa dla urządzeń, które mają tendencję do spadania. Na szczęście nowoczesna technologia to nie tylko obsługa dotykowa, coraz większe ekrany i funkcjonalności, to także przydatne codzienne rozwiązania.