Tablety medyczne

Druk cyfrowy
24 sierpnia 2017

Tablety medyczne – co warto wiedzieć

Tablety medyczne – funkcjonalność

Tablety to prężnie rozwijająca się branża przemysłu komputerowego. Istnieje wiele różnych rodzajów tabletów, jednym z częściej używanych są z pewnością tablety przemysłowe. Generalnie, tablety przemysłowe charakteryzują się większą wytrzymałością, dłuższą żywotnością baterii oraz trwałością. To jednak nie wszystkie cechy tabletu przemysłowego. W zależności w jakim przemyśle chcemy używać danego tabletu każdy z nich będzie się charakteryzował dodatkowymi funkcjonalnościami potrzebnymi w danym biznesie. Ciekawym przykładem tabletu są z pewnością tablety medyczne. Jakie są cechy charakterystyczne i funkcjonalności tabletów medycznych?

Tablety medyczne często są wyposażone w skaner kodów kreskowych. Dzięki skanerowi lekarz może w każdej chwili zeskanować kod kreskowy znajdujący się na przykład na opasce medycznej pacjenta i natychmiast uzyskać dostęp do odpowiednich danych medycznych. Lekarz może więc sprawdzić jakie leki i dawki zostały danemu pacjentowi przepisane, sprawdzić historię choroby lub zlecić badania. Tablety medyczne mają także często bardzo czułe wysokiej jakości ekrany dotykowe, które umożliwiają szybkie sprawdzanie informacji. Dodatkowo energooszczędna bateria i szybki procesor gwarantują trwałość i bezpieczne użytkowanie nawet do 8 godzin dziennie. Oprócz wymienionych funkcji tablety medyczne mają także często dodatkowe uchwyty, które umożliwiają zamontowanie tabletu nad łóżkiem pacjenta a także są wyposażone w dodatkowe czytniki kart magnetycznych.

Tablety medyczne – praktyczne zastosowanie

Tablety medyczne są również wykonane z materiałów, które umożliwiają łatwe czyszczenie i dezynfekcję, która jest szczególnie potrzebna w warunkach szpitalnych. Dzięki wymienionym wyżej funkcjonalnościom tablety medyczne dają możliwość łatwego i szybkiego dostępu do informacji na temat pacjentów. W ten sposób lekarze mają więcej czasu i nie marnują go na wypełnianiu dokumentów. Dzięki tabletowi medycznemu mogą na bieżąco sprawdzać i edytować informacje medyczne na temat danych pacjentów. Tablety medyczne to zatem oszczędność czasu i energii, z korzyścią dla pacjenta.