Drukarka kart plastikowych

Stanowisko sprzedaży
Stanowisko sprzedaży
17 września 2017
Opaska identyfikacyjna
Opaska identyfikacyjna
8 października 2017
Drukarka kart plastikowych

Drukarka kart plastikowych i jej zastosowania

Karty plastikowe są znacznie trwalsze od ich papierowych zamienników. Mimo, iż wyprodukowanie karty plastikowej kosztuje nieco więcej, inwestycja szybko się zwraca. Kartę plastikową trudno jest zniszczyć podczas normalnego użytkowania. A jak powstaje nadruk na plastiku? Do jego wykonania służy specjalistyczna drukarka kart plastikowych.

Do czego wykorzystywane są karty plastikowe?

Karty plastikowe służą przede wszystkim jako różnego rodzaju identyfikatory, legitymacje, przepustki i plakietki. Niektóre z nich mogą posiadać zakodowane informacje, które z łatwością odczytują specjalne urządzenia i na podstawie pobranych danych otwierają drzwi czy zapisują czas wejścia/wyjścia. Takie karty nazywa się zbliżeniowymi.

Zastosowania kart plastikowych to nie tylko dokumentacja służbowa, ale także karty otwierające drzwi hotelowe czy różnego rodzaju karnety albo karty członkowskie. Nazywa się je spersonalizowanymi dokumentami elektronicznymi. Karty plastikowe wykorzystywane są często także jako wizytówki (wówczas są pozbawione funkcji kodowania danych).

Wykonywanie nadruku na kartach plastikowych

Karty plastikowe z wybranym przez nas nadrukiem można zamówić u wielu firm, na co dzień zajmujących się świadczeniem podobnych usług oraz sprzedażą urządzeń usprawniających procesy magazynowe. Wydruk można wykonać również we własnym zakresie – służy do tego drukarka kart plastikowych. Niezadrukowane karty bez problemu znajdziemy u producentów artykułów papierniczych, a także w niektórych większych sklepach stacjonarnych. Karty występują w wielu gamach kolorystycznych, ale od lat przedsiębiorcy najchętniej kupują karty białe, ewentualnie w kolorze ecru.

Drukarka kart plastikowych

Drukarka kart plastikowych w zależności od modelu, może zadrukować kartę z jednej bądź z obu stron. Przedsiębiorstwa mają różne potrzeby i różne pomysły, dobry sprzęt z pewnością pomoże je zrealizować. Najnowsze drukarki kolorowe i monochromatyczne umożliwiają pełną personalizację plastikowych kart oraz stworzenie trwałych wydruków. Najwyższa, fotograficzna jakość oraz żywe kolory to z pewnością efekt, na jakim przedsiębiorcom i instytucjom zależy. Drukarka kart plastikowych jest bowiem urządzeniem, z którego mogą korzystać sektory administracji publicznej, edukacji, handlu detalicznego oraz rekreacji i organizacji imprez.

Gotowy wydruk warto poddać laminowaniu oraz zabezpieczyć wkładając w etui w odpowiednio dobranym rozmiarze. Identyfikatory czy plakietki często nosi się na szyi, dlatego kupując niezadrukowane karty plastikowe, warto przejrzeć ofertę dziurkaczy do kart, klipsów czy łańcuszków kulkowych.