Skanery 3d a wirtualna rzeczywistość

Skanowanie 3d- gdzie można je wykorzystać?
19 listopada 2019
Nowoczesne metody skanowania obiektów
28 listopada 2019

Skanery 3d szturmem pojawiły się w naszych życiach. Połączone w nowymi technologiami, takimi jakimi jest np. wirtualna rzeczywistość, stanowią narzędzie, które w ciekawy sposób może być wykorzystane w naszym społeczeństwie. Od wielu lat wykorzystuje się i rozwija skanery 3d, które mają obecnie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu i dają nam wiele możliwości wykorzystania, nawet w codziennym życiu.

Archiwa i muzea w VR

Kiedyś było nie do pomyślenia, żeby w archiwach i muzeach wykorzystywać wirtualną rzeczywistość. Dzięki temu, że skanery 3d są uniwersalne, możliwe jest ich wykorzystanie w archiwach. Pozwalają na tworzenie szybko i prosto dużej ilości archiwów. Co więcej, w muzealnictwie za pomocą wykorzystania laserów 3d możliwe jest użycie ich do tworzenia wirtualnych muzeów. Coraz częściej dostępne, są dodatkową atrakcją dla zwiedzających. Pozwalają ukazać świat, do którego już nie mamy dostępu, a który dzięki VR możemy oglądać w każdej chwili.

Wirtualna rzeczywistość w szkoleniach

Tworzenie programów opartych o technologię wirtualnej rzeczywistości pozwala na rozwiniecie wielu dziedzin. Nie jest już niczym nowym, że powstaje wiele szkoleń opartych o VR. W przypadku szkoleń BHP, wykorzystanie tej technologii pozwala na stworzenie całej serii szkoleń, które mogą być wykorzystywane na terenie całego świata, bez konieczności posiadania blisko trenera. Co więcej, raz stworzone szkolenie może być w łatwy sposób powielane czy odtwarzane przy użyciu odpowiedniego sprzętu.